Hei sinä 7.lk-17-vuotias oulunsalolainen nuori! Nuokkari aukeaa pitkän odotuksen jälkeen tiistaina 7.9. Ovet ovat avoinna sinulle siitä lähtien aina tiistaista perjantaihin klo 17-20.
Täällä sinua ovat vastassa koulutetut ohjaajat Bea, Elina, Milla ja Samuli.
Bea on vasta kouluttautunut e-urheiluohjaajaksi, joten hänestä saat vaikkapa mainion pelikaverin nuokkari-illan aikana.
Elina toimii alueen osallisuusohjaajana ja nuokkarilla ollessaan hänestä kuoriutuu oikea korttipelikeisarinna.
Milla puolestaan tunnetaan jopo-ohjaajana. Hänet voit siis bongata myös Pitkäkankaan koululta.
Lisäksi uutena tulokkaana Samuli. Saatoit bongata hänet jo kesällä, sillä hän työskenteli kesätyöntekijänä meillä.
No mitä sinä sitten voisit täällä tehdä? No täältähän löytyy vaikka ja mitä… On bändikämppä, jossa voit harjoitella musisointia. Samulilta saat muuten tähän hommaan loistavia neuvoja!
Sittenhän meiltä löytyy pelitila, jossa on 10 pelitietokonetta, joilla voit illan aikana pelata ikätasollesi sopivia pelejä. Lisäksi sieltä löydät Xbox ja PS4 konsolit. Ohjaajista saat myös hyvän pelikaverin ja jos striimaaminen kiinnostaa, siihenkin löydät laitteiston ja ohjeita saat meiltä.
Näiden lisäksi löydät pingiksen, ilmakiekon, ikisuosikki biljardipöydän, hyllyt notkollaan mukavia lautapelejä sekä kaikennäköistä vermettä askarteluun.
Järjestämme kerran viikossa Cafee illan. Tuolloin tarjoilemme kahvia ja jotain makeaa tai suolaista purtavaa. Joka viikko järjestämme myös jonkinlaista kisailua tai muuta mukavaa ajanvietettä.
Alta löydät meidän Instagram kanavan, jossa ilmoitamme aktiivisesti päivän touhuista ja tohinoista
Oulunsalon nuorisotalon Instagram
Ei muuta kun nähdään nuokkarilla!